فروشنده شمش آلومینیوم المهدی مشهد

تحلیل بازار آلومینیوم هفته منتهی ۲۶ مرداد ۱۳۹۶

تحلیل بازار آلومینیوم هفته گذشته منتهی ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ همچنان روند صعودی قیمت را در پیش گرفته بود و در اویل هفته به ۹۴۲۰ تومان افزایش یافت. اگر چه بخشی از این افزایش متاثر از افزایش قیمت‌ های جهانی بود اما اعمال سیاست‌های فروش و توزیع در افزایش نرخ داخلی نقش پر رنگ‌ تری داشت و بسیاری از شرکت‌ها را در بخش فروش محصولات و تامین مواد اولیه با مشکل همراه کرد.  

بازار بیلت آلومینیوم

بیلت هم همگام با جهش‌ های قیمت شمش آلومینیوم با افزایش قیمت همراه بود و قیمت بیلت ایرالکو در بازار به ۱۰۰۵۰ تا ۱۰۱۰۰ تومان رسید. اما تولید کنندگان و عرضه‌ کنندگان بیلت‌ های ریختگی DC همچنان در شوک قیمت‌ ها و کاهش عرضه قراضه از ارائه قیمت خودداری می‌کنند.  

بازار جهانی آلومینیوم

در بازار جهانی فلزات، آلومینیوم تحت تاثیر سطح تقاضای سیری ناپذیر اژدهای زرد (کشور چین) و برنامه این کشور در افزایش قدرت یوان (واحد پول این کشور) و مدیریت این‌ کشور در تغییر جهت هدفمند تخصیص سوبسید از مواد اولیه به صادرات مصنوعات و محصولات ساخته شده که با افزایش سطح صادرات این کشور همراه گردیده، سبب رشد قیمت آلومینیوم شد و قیمت این فلز در روز آغازین‌ معاملات جهانی از ۲۰۳۰ دلار به ۲۱۰۴ دلار و ۵۰‌ سنت در روز جمعه افزایش یافت تا میانگین ‌قیمتی این‌ فلز استراتژیک در هفته گذشته به ۲۰۷۲ دلار و ۲۰ سنت برسد که نسبت به میانگین دو هفته قبل ۷۵ دلار افزایش داشت. نکته قابل تامل اینکه این‌ پایداری افزایش سطح تقاضا که ‌منجر به کاهش میزان‌ موجودی انبارهای LME شد، می‌تواند زمینه افزایش بیشتر قیمت‌های جهانی را تا حدودی در پی داشته باشد.  

بازار ارز

بازار ارز هم در هفته گذشته با نوسانات محدود همراه بود و میانگین قیمت ارز در هفته گذشته بر اساس اعلام صرافی‌های مجاز ۳۸۱۶ تومان اعلام شد. ( قیمت اعلامی ارز بر اساس نرخ اعلامی صرافی‌های مجاز و قیمت‌های مندرج در روزنامه دنیای اقتصاد )  

پیش‌بینی قیمت آلومینیوم در بورس کالا برای این هفته

در همین راستا و بر اساس فرمول تعیین قیمت پایه و مولفه ارز، قیمت پایه عرضه شمش آلومینیوم گرید ۹۹/۷۰ برای هفته جاری حدود ۸۵۰۳ تومان پیش‌بینی می‌گردد. شایان ذکر است که شرکت‌های عرضه‌کننده مبلغ ۳۰ تومان به ازای افزایش گرید شمش، به قیمت‌های پایه عرضه اضافه می‌نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *